TÜRKİYE'NİN BULUT PLATFORMUNDAKİ İLK VE TEK SAĞLIK ARŞİVİ imageRAD'DAN ...
TURKEY'S FIRST AND ONLY CLOUD BASED HEALTHCARE ARCHIVE BY imageRAD

BİZ KİMİZ?
WHO ARE WE?

imageRAD Yazılım A.Ş.
imageRAD Software Inc.

NE YAPIYORUZ?
WHAT DO WE DO?

Bulut Tabanlı Sağlık Bilişim Çözümleri
Cloud Based Healthcare IT Solutions

NEREDEYİZ?
WHERE ARE WE?

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
İzmir Institute of Technology

HİZMETLERİMİZ NELER?
WHAT ARE OUR SERVICES?

Sürüm Notları
Version History

IMAGERAD® İLE KİŞİSEL SAĞLIK VERİLERİNİZİ KENDİNİZ YÖNETECEK, DOKTORUNUZLA KOLAYCA PAYLAŞABİLECEKSİNİZ.

ARTIK SAĞLIK VERİLERİNİZ HER YERDEN ANINDA ERİŞEBİLDİĞİNİZ BULUT ARŞİVDE

imageRAD.com, radyoloji tetkik görüntüleri ve raporlarının internet ortamında saklanması ve paylaşımını sağlayan bulut tabanlı bir sistemdir. Bu sisteme üye olan görüntüleme merkezlerinde yapılan tetkikler hem radyologlar, hem de uzman doktorlar tarafından anında internet ortamında incelenebilmektedir.
İlk aşamada sağlık profesyonellerine hizmet vermek için hazırlanmış olan imageRAD® sistemi, çok yakında kişisel sağlık arşivi şeklinde bireysel kullanıma da açılacak ve kullanıcılar tetkik ya da raporlarını kendileri görebildiği gibi farklı doktorlar ile paylaşma ve görüş alma olanağına da sahip olacaklardır.
Kişisel sağlık verilerinin güvenliği ve gizliliği sistemde mümkün olan en üst düzeyde sağlanmakta, ilgili yasa ve yönetmeliklere tam olarak uyulmaktadır. Sistemdeki tüm veriler Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yer alan veri merkezlerinde saklanmaktadır. imageRAD® ile ilgili bilgi almak için info@imagerad.com adresine iletişim bilgilerinizi içeren bir elektronik posta atmanız yeterli, en kısa zamanda sizinle iletişime geçilecektir.


E-PATIENT

FROM WIKIPEDIA, THE FREE ENCYCLOPEDIA

An e-patient is a health consumer who participates fully in his/her medical care. E-patients see themselves as equal partners with their doctors in the healthcare process. E-patients gather information about medical conditions that impact them and their families, using electronic communication tools (including Web 2.0 tools). The term encompasses both those who seek guidance for their own ailments and the friends and family members who go online on their behalf. E-patients report two effects of their health research: "better health information and services, and different, but not always better, relationships with their doctors."

A growing number of people say the internet has played a crucial or important role as they helped another person cope with a major illness. Since the advent of the Internet, many clinicians have underestimated the benefits and overestimated the risks of online health resources for patients. Medical online support groups have become an important healthcare resource. “…the net friendliness of clinicians and provider organizations—as rated by the e-patients they serve—is becoming an important new aspect of healthcare quality.” This is one of the most important cultural medical revolutions of the past century, mediated and driven by technology. In order to understand the impact of the e-patient, clinicians will likely need to move beyond “pre-internet medical constructs.” Research must combine expertise from specialties that are not used to working together.[citation needed] It is crucial for medical education to take the e-patient into account, and to prepare students for medical practice that includes the e-patient.imageRAD İLE WEB VE MOBİL TANI YAZILIMI RESOLUTIONMD® TÜRKİYE’DE. SAĞLIK BAKANLIĞI AKREDİTASYONLU TEK KURUMSAL WEB VE MOBİL GÖRÜNTÜLEME YAZILIMI OLAN RESOLUTIONMD® İLE DOKTORLAR WEB, IOS VE ANDROID CİHAZLARLA TANI KOYABİLECEKLER.

WEB VE MOBİL CİHAZLARLA TANI DÖNEMİ

imageRAD, tıp endüstrisi için inovatif teknolojiler üreten Calgary Scientific Inc.in iş ortağı oldu. Ortaklık ile imageRAD, Calgary Scientific’in tıbbi görüntüleme ürünü olan ResolutionMD®’nin Türkiye distribütörlüğünü yapacak.
Sağlık Bakanlığı tarafından web ve mobil cihazlar üzerinden tanı yapılabilmesi için kullanılmak üzere resmi olarak onaylanan ve Türkiye’deki tek Bakanlık akreditasyonlu kurumsal web ve mobil görüntüleme yazılımı olan ResolutionMD® ile doktorlar artık Web, IOS ve Android cihazlarından tanı koyabilecekler.
Konu ile ilgili bir açıklama yapan imageRAD’ın Kurucu Ortağı Haluk Çelikel, “Türkiye’deki üstün tecrübemizin ResolutionMD®’nin gücü ile birleşmesi, bizim bu sektörde önemli bir oyun kurucu olmamızı ve modern sağlık hizmetleri sunumu anlamında yeni bir topluluğun doğmasını sağlayacaktır” dedi.